Rehab Köşesi
  • Endless Abroad, Yurtdışı Eğitim'de Franchise veriyor.
  • 'Mükemmel Franchising Marka Nasıl Seçilir?' blog yazımızı okumak için Rehab Köşemizi ziyaret edebilirsiniz..
  • Dogtas Mobilya, mobilya sektöründe bayilik vermektedir.
  • Pronet, güvenlik ürünleri sektöründe bayilik vermektedir.

Kargo Devinden Gelecek İçin Müthiş Hamle

Kargo Devinden Gelecek İçin Müthiş Hamle, Kargo şirketlerinden adından en çok söz ettiren firmaların başında gelen UPS, 2004 yılında gerçekleştirdiği enteresan hamleden sonra yeni bir hamle ile gene adından söz ettirmeyi başardı.

2004 yılında pilot bir bölge seçerek araçlarında sola dönüşü yasaklama kararı alan UPS firması 2017 verilerine göre tam tamına 37 Milyon Litre yakıt tasarrufu sağladı. Bu devasa tasarrufu yazdıkları yazılımla uygulama haline getiren UPS, 13 sürelik bir deneme aşamasından sonra meyvesini aldı. Bu uygulamanın amacı mümkün oldukça şoförlerin sola dönüş  yapmaması ve dağıtıma devam eden araçların yollarını uzatmasını bile göze alarak yakıt tasarrufu sağlamayı başardı.

UPS bu çalışmayla beraber kaza oranlarında %60 lık bir azalmada gözlemledi. Yapılan araştırmalara göre kazaların büyük bir çoğunluğu sola dönüşlerde meydana gelmekte ve bu sebepten de hem kaza riskini azalttı hem de yakıt tüketimini.

Şimdilerde ise araç filosuna 50 adet elektrikli araç almayı düşünen ünlü kargo şirketi, yenilik ve inovasyon üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Tabi ki elektrikli araç kullanmak istemesinin altında yatan en büyük sebep yakıt tasarrufu.

UPS’in bu kararı almasının altında Tesla’nın elektirikli kamyon üretmesi ve piyasaya çıkarmasının etkili olduğu söylenebilir.

Şimdilik sadece 160 kilometrelik alanda dağıtıma çıkılacağını duyuran UPS, bu çalışma başarılı olursa,  önce bölgesel sonra küresel bir değişimin öncüsü olabilir.

Dünyamızda baş gösteren Küresel Isınma gibi global sorunların önüne geçmek adına egzos dumanlarını azaltacağını ve elektirikli araçların çözüm olmasını istiyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gıda
Giyim
Hizmet
Pazarlama
Tedarikçi
Ürün