Rehab Köşesi
  • Endless Abroad, Yurtdışı Eğitim'de Franchise veriyor.
  • 'Mükemmel Franchising Marka Nasıl Seçilir?' blog yazımızı okumak için Rehab Köşemizi ziyaret edebilirsiniz..
  • Dogtas Mobilya, mobilya sektöründe bayilik vermektedir.
  • Pronet, güvenlik ürünleri sektöründe bayilik vermektedir.

Amerika Genç Yatırımcılar Konseyi Üyelerinden 2018’de Forbes’e İş Dünyasını Sarsacak 23 Eğilim

Merhabalar, bugün Rehab Köşemizde Amerika Genç Yatırımcılar Konseyi Üyelerinden 2018’de Forbes’e İş Dünyasını Sarsacak 23 Eğilimin 13′ üne yer vermiştik geri kalan 10 eğilimi şimdi sizlerle paylaşıyoruz, keyifli okumalar.

  1. Hastane Konsolidasyonları

 Patlayıcı nüfus artışı, hastaneleri meşgul ediyor ve diğer pazarlarda daha önce hissedilen rekabetçi baskılardan biraz izole edilmiş durumda. Şimdi, hastaneler pazarı pekiştirmek için kendi geleneksel bölgelerinden hareket ettiler. 2015 yılında, Marietta, Ga şehrindeki WellStar Health System, Tenet Healthcare Corp.’dan beş hastane satın alarak 661 milyon dolar değerinde anlaştı. Geçen yıl 1.8 milyar dolarlık gelirle sonuçlanan kâr amacı gütmeyen sistem, satın alımıyla hastane sayısını iki katına çıkardı. Atlanta, ülke çapında olup bitenlerin bir mikrokozmosu gibi görünüyor: Hastaneler, satınalma alanındaki ekonomileri iyileştirmek ve en iyi klinik ve iş uygulamalarını yerlere yaymak için koşuşturuyor. Bu işler için inkar edilemeyecek kadar iyi ve bizim için çok iyi.
– Ashish Advani, InPharmD

 Alternatif Öğrenme Kimlik Bilgileri

İşverenlerde alternatif öğrenme kimlik bilgilerini kabul etmeye başlayan bir artış görmeye başlayacağız. Şu anda pek çok işveren bir lisans derecesini asgari şart olarak listeleyecek, ancak sanırım işveren dalgası Coursera, Han Academy, Udacity ve diğer geleneksel çevrimiçi eğitim kurslarını kabul etmeye başlayacak. Daha fazla işveren, bu alternatif öğrenme kimlik bilgilerini ciddiye almaya başladığında, insanları tekrar öğrenmeye başlamaya motive edecek ve umarım, daha da güçlü bir başvuru listesi görmeye başlayacağız. – Jared Atchison, WPForms

 Daha Akıllı Uygulamalar

 Bilgisayarları kullanmaya başladığımda, uygulamalar çoğunlukla insanların seçebileceği öğe listelerini sunan bir veritabanının üstünde ince bir katmantı (Winamp gibi eski moda bir müzik çalar düşünün). Bugün, her açıdan bize gelen çok fazla bilgi var ki artık böyle uygulamalar tasarlayamıyoruz. Bize en doğru bilgiyi doğru zamanda sunmamız gerekiyor. Her an faydalı sayılan şeyleri anlamak başvurunun işidir. Gelişmiş makine öğrenimi, düşük gecikmeli mobil bağlantılar, düşük güçlü sensörler ve güçlendirilmiş gerçeklik ile, uygulamaların, bilgilerin filtrelenmesi ve önceliklendirilmesinde daha iyi olmasını bekleyeceğiz. Sonuç olarak, bu, bize değer üretmeye odaklanmamızı sağlayacaktır.
– Justin Blanchard, ServerMania Inc.

Otomasyonun Büyümesi

Otomasyonun büyümesini gözümüzün önünde göreceğiz ve bence bu durumun 2018 ve sonrasına doğru ilerlediğimizde daha fazla işyeri haline geldiğini göreceğiz. Oyunun değişen hamleleri hemen gerçekleşeceğini göremeyebiliriz (örneğin tüm rol değiştirildi), sanırım SaaS alanına inşa edilmiş olan ve işlerimizi biraz daha kolay yaşatmaya devam eden araçları göreceğimizi düşünüyorum. Bazı insanlar bu düşünce etrafında stres yaratabilir, zaman alıcı görevleri otomatikleştirip büyük resme odaklanmamızı sağlar. En sevdiğim örneklerim arasında, sosyal medya otomasyonu, chatbot’lar ve Gmail’in, makine öğrenme ve AI’yi kullanmaya başlamış olduğu hızlı yanıtları var.
– Erin Blaskie, L-SPARK

Çatlamış Sosyal Medya

Birçok farklı sosyal medya platformu birbirine daha yakından benzediği için farklı demografik bilgilere ulaşmaya başlarlar. Bunun bir örneği Snapchat ve Instagram kullanıcıları arasındaki ayrımdır: Instagram’dan yeni Stories ve yüz filtreleri eklendiğinde bazı kullanıcılar Snapchat’tan uzaklaştı. Kullanıcılar kumda çizgiler çizmeye başladıkça, odak noktası da bir taraf seçmeye yönelecektir. Zamandan ve kaynaklardan en iyi şekilde yararlanmak için, içerik oluşturup takipçilerle etkileşim kurarak iki veya üç önemli sosyal medya sitesinde çalışmayı planlıyoruz. Bir şebekeyi benimseyerek, insanların tüm demografik koşullarına sırt çevireceğimiz doğrudur. Bununla birlikte, scatter shot yaklaşımı ekstra çaba gerektiren bir dönüş türü sunmuyor.
– Bryce Welker, EBM’yi Yendi

Artırılmış Gerçeklik

2017 yılının başında Apple’ın ARKit sürümünden sonra oluşturulan genişletilmiş gerçeklik uygulamalarının bazılarından çok etkilendim. Bence 2018, AR büyük geçecek yıl olacak. Dijital ve fiziksel dünyaları bir araya getirerek, AR pek çok iş sürecine dokunacak. Eğitim ve eğitim potansiyeli konusunda özellikle heyecanlıyım. Bir sunucu ve bulut barındırma sağlayıcısı olarak, birkaç büyük veri merkezi yönetiriz. AR, yeni personelin ekipmanımızda eğitilmesi ve onarım ve destek prosedürleri boyunca çalıştırılmasına müsait olacaktır. Ayrıca, sunucu yöneticileri sorunlu sunucuları bulabilir ve sunucu performansının ve sorunlarının canlı bir örtüşmesine erişebilmesi için AR’yi izleme sistemlerimize entegre etmeyi dört gözle bekliyorum.
– Vik Patel, Future Hosting

İnsan Dokunuşu

Birçok insan AI ve blok zincir gibi yenilikçi teknolojilere odaklanmış durumda ve bu potansiyelleri çok fazla. Ancak 2018 ve sonrasında önemli olan en büyük eğilim, müşterilerimize nasıl davrandığımız ve tercihlerini karşılamaya devam edeceğimizden kaynaklanmaktadır. Yenilikler heyecan verici olsa da, hazır olmadan önce yeni bir teknolojiyi kullanıma sokmak, müşterileri ve süreç içindeki ekip üyelerini potansiyel olarak yabancılaştırmak cazip olabilir. Bu nedenle, insanlarla (chatbot değil) çalışan birinci sınıf bir müşteri hizmetleri ekibine yatırım yapmayı ve müşterilerimizin bizden neye ihtiyaç duyduklarına karşı duyarlı ve açık kalmayı planlıyoruz.
– Ross Cohen, BeenVerified

Mobil Her Şey

Piyasanın katlanarak mobil cihazlara taşınması konusunda kesinlikle hiçbir soru yok – her şey. Mobil kullanım fazlasıyla artıyor ve herkes, özellikle de perakendecileri yakalamak için uğraşıyor. Bazıları için açık olmasına rağmen, internetin hızla birincil iş aracı haline geldiğine inanmayı reddeden birçok tuğla ve harç işi vardır. Veriler bunu ispatlamak için oradadır. 2012’de perakende satışların yaklaşık% 11’i mobil cihazlarda gerçekleşti. 2016’ya hızlı ilerleme ve tüketicilerin% 48’i cep telefonlarında alışveriş yapmanın kolay olduğunu bildiriyor. Bu, 2000’lerin başında İnternet perakende ticaretini öngörmeyen Sears gibi şirketlerin modern eşdeğeridir. Müşterileriniz için müşteri odaklı, akışkan, çapraz platform deneyimleri sunmuyorsanız kaybedeceğinizden emin olabilirsiniz.
– Ali Mahvan, Sharebert

 Üyelik Deneyimi

Bakım ve perakende sektöründe çalışan ekibimiz, 2018’de konuk deneyimlerini özelleştirmenin önemini ve geleceğini öngörüyor. Tüketici segmentinde rekabet artmaya devam ederken, üyelik teşviklerine odaklanmayı düşünüyoruz. Müşterilerin bulunduğu bölgedeki yıllık katılımı eşzamanlı olarak güvence altına almanın yanı sıra onlara yalnızca özel üyeliklerin sunduğu hizmet ve fiyatlandırma teşvikleri sunmanın yollarını bulmak da önemlidir.
– Ben Davis, The Gents Place

 Çeşitlilik Üzerine Büyüyen Bir Odak

 Gaingels’le yaptığım iş, çeşitlilik, özellikle de iş ve sermaye yatırımı ile toplumsal değişime katkıda bulunmanın önemi ile ilgilidir. İnancımız, değerlerinizi yansıtan projelere sermaye, çaba, ilişki ve yetenek yatırarak gerçek değişimler yaşamanızdır. Aradığımız değişim, daha LGBT liderleri ve yeni başlayanların ve diğer şirketlerin kıdemli seviyelerindeki tüm farklı gruplar için daha fazla temsil. Geçen yıl ortaya çıkan sorunlar göz önüne alındığında çeşitliliğin artırılması 2018 için kritik bir konudur ve bu küresel çabanın ön safında olmak niyetindeyiz.
– Paul Grossinger, Gaingels

 Kaynak : Genc Yatirimcilar Konseyi-www.forbes.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gıda
Giyim
Hizmet
Pazarlama
Tedarikçi
Ürün